Vytisknout

Vážení účastníci,

určitě jste historicky zaznamenali různý vývoj (funkčnost a omezení) u služby sledovanitv.cz, co do počtu kanálů nebo možností pohybu v čase u některých stanic, který v základu již není dostupný u skupiny CET21 (NOVA) a Prima. Od ledna 2017 u užívání služby došlo k dalšímu nárůstu nákladů, a to z důvodu navýšení poplatků ochráncům autorských práv (jen za tyto poplatky se za každého uživatele služby sledovanitv.cz hradí 14,66 Kč/měsíc, nemluvě o ceně za službu jako takovou). I nadále však zůstává IPTV služba sledovanitv.cz všem účastníkům sítě FenixNet v ceně jejich připojení k internetu, protože jak zde již bylo dříve uvedeno, službu IPTV považuji za základ a samozřejmost každého internetového připojení, proto se i nadále snažím náklady této služby nepřenášet na Vás, účastníky. Na základě velké obliby této služby mezi vámi, věřím, že má tato služba pro Vás účastníky význam a přínos.

Určitě už delší dobu slýcháte, že celosvětově (myšleno ve vyspělých regionech Země), již před nějakým časem (v roce 2012) došly veřejné IP adresy. Z tohoto důvodu nenechalo na sebe dlouho čekat, a z veřejných IP adres se stala bohužel komodita a jak je u každé komodity obvyklé, je zpoplatněna. V současné době proto i poskytovatel internetových služeb, jako je síť FenixNet, za další nové příděly veřejných IP adres je nucen platit. Z tohoto důvodu s platností od 22.2.2017 jsou nově přidělené veřejné IP adresy pro nové zájemce zpoplatněny částkou 40,- Kč/měsíc/ks bez DPH (s 21% DPH se jedná o částku 48,40 Kč/ks/měsíc). Veřejná IP adresa není nutnost a většina účastníků si vystačí i s běžnou lokální neveřejnou IP adresou (která je navíc bezpečnější). Internetové služby typu www stránky, email, Skype, FTP, aktualizace atd., ke své funkčnosti veřejné IP adresy nepotřebují, proto se tímto pro většinu uživatelů nic nemění. Stejně tak ani zpětně nedochází ke zpoplatnění veřejných IP adres těm, kterým již byly přiděleny.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo nejasností, neváhejte se na mne obrátit, rád zodpovím každý dotaz týkající se provozu a připojení k síti FenixNet.

Váš poskytovatel služeb

Martin Jurečka